Skyting som idrett for funksjonshemmede

Sluttrapport

Sluttrapportsammendrag

Målet med prosjektet var å få demonstrert skyting som idrett tilpasset funksjonshemmede

Målet med prosjektet var å få demonstrert skyting som idrett tilpasset funksjonshemmede. For å få til dette var vi bl.a. avhengig av midler for å kunne kjøpe inn div. utstyr. Videre ville vi demonstrere dette i fora hvor dette kunne ha smitteeffekt ut mot potensielle brukere.

 

I 2003 ble det iverksatt diverse arrangement i forbindelse med ”Funksjonshemmedes år”, bl.a. en markering på Rådhusplassen i Oslo 6. september 2003. Her var flere hundre mennesker til stede for å få demonstrert og prøvd ulike idrettstilbud tilpasset funksjonshemmede.

 

Medlemmer fra Oslo Skytterkrets stilte opp som snekkere for å lage ”skuddsikre” telt og som instruktører. Videre kom to personer fra Stavanger Helsesportlag (Øyvind Aske og Ketil Olstad) for å demonstrere skyting for synshemmede.

 

Prinsesse Märtha Louise og Kulturminister Svarstad Haugland prøvde ”blindeskyting”, noe som ga god PR og mediadekning.

Prosjektleder/forsker

Tove Jacobsen

Detaljer
Program
Rehabilitering (2002)
Prosjektnavn
Skyting som idrett for funksjonshemmede
Organisasjon
Norges idrettsforbund og olympiske og paralympiske komité
Beløp Bevilget
2003: kr 42 000
Startdato
01.01.2003
Sluttdato
31.12.2003
Status
Avsluttet