Glade LHL-ere ble «bergtatt» på Eide

Det ble en stemningsfylt tur til marmorgruvene.

I samarbeid med

En lørdag i februar dro en stor gjeng fra LHL Ålesund, Sula og Giske på tur. Bussen tok dem med til de flotte marmorgruvene på Eide, midt mellom Atlanterhavsveien og Molde.

På plass på Eide, fikk de omvisning og informasjon om gruvene, før de ble fraktet med båt inn til en stemningsfylt konsert med saxofon, langt inne i gruva.

Etterpå ble det klippfisk til middag på Bjartmars favorittkro på Averøy, før dagen ble avsluttet med en omvisning på Lanullva.

Prosjektleder Inger Lise Råket, skriver i søknaden at særlig for de eldste medlemmene betyr slike turer med meningsfulle opplevelser og sosialt samvær mye.

– Tidligere deltagere på dagsturer forteller at det å delta på slike felles sosiale aktiviteter handler om velvære. Vi ser også at turene bidrar til å skape varige vennskap, som er svært viktig for god helse og livskvalitet.


Prosjektleder

Inger Lise Råket

Detaljer
Program
Ekspress
Prosjektnavn
Dagstur til marmor gruvene på Eide.
Organisasjon
LHL
Beløp Bevilget
kr 23 000
Startdato
22.02.2025
Sluttdato
22.02.2025
Status
Under gjennomføring
Flere detaljer

Mer informasjon om søknaden og sluttrapporten til dette prosjektet kan du få ved å kontakte søkerorganisasjonen eller sekretariatet i Stiftelsen Dam.